Badania

Hair-Stages-Circle

Cykl wzrostu włosa

Anagen (wzrost) Anagen to okres aktywnego podziału komórek i zauważalnego wzrostu włosa. Podczas całego cyklu życia włosa, około 90% wszystkich mieszków włosowych znajduje się w fazie anagenu i może pozostawać w tej fazie od 2 do 8 lat.

Katagen (regresja) W ciągu 2 do 3 tygodni produkcja komórek zostaje zatrzymana, a mieszek włosowy kurczy się. Łodyga włosa zaczyna oddzielać się od dna mieszka i tworzy tak zwany włos meszkowy.

Telogen (spoczynek) Pochodzący od greckiego telo oznaczającego koniec i gen oznaczającego produkować, telogen oznacza koniec produkcji włosa, ponieważ mieszek włosowy przechodzi w stan spoczynku lub wyciszenia komórek. Mieszek włosowy może pozostawać w stanie uśpienia nawet przez 3 miesiące.

Egzogen (zrzucanie włosów) W połączeniu z fazą telogenu, egzogen oznacza wypadanie włosów z mieszka włosowego, podczas gdy nowe włosy zaczynają rosnąć w mieszku włosowym, powracając do fazy anagenu.

Co zmienia ten cykl?

Zdecydowana większość przypadków utraty włosów spowodowana jest niepożądanymi zmianami w naturalnym cyklu wzrostu włosów. Na wypadanie włosów wpływa kilka znanych czynników, w tym genetyka, hormony, choroby, leki i styl życia.

Każdy z tych czynników może zmienić cykl mieszków włosowych, powodując skrócenie fazy anagenu, opóźnienie fazy anagenu lub przerzedzenie włosów spowodowane miniaturyzacją mieszków włosowych.

Chociaż nie mamy wpływu na czynniki takie jak nasza genetyka czy styl życia, możemy kontrolować wiele czynników, które przyczyniają się do wypadania włosów.

sieuwert-otterloo
przeciwdzialanie-wypadaniu-wlosow

Jak przeciwdziałamy wypadaniu włosów

Formuła Bio-Pilixin®

Formuła Bio-Pilixin®, odpowiednia dla osób z wczesnym stadium wypadania włosów lub osób pragnących zachować objętość włosów, została opracowana na podstawie wyników badań naukowych.

Formuła Bio-Pilixin® Scandinavian Biolabs w naszej 3-etapowej kuracji, uzupełniona o wellness całego ciała, ma za zadanie przygotować skórę głowy oraz włosy do stanu optymalnego wzrostu.

Wykorzystując unikalne właściwości starożytnej rośliny kurkumy, Curcuma longa, wraz z wieloma aktywnymi składnikami, Bio-Pilixin® synergicznie wspomaga mieszki włosowe, aby zapewnić zauważalne efekty u osób z wczesnym stadium wypadania włosów.

Działające składniki dla lepszego wzrostu

Capilia Longa: Wydłużenie czasu trwania fazy anagenowej Curcuma longa callus conditioned media ukierunkowuje cykl rak, aby przedłużyć okresu wzrostu w porównaniu do grupy placebo.

Kofeina: Jako środek stymulujący, kofeina pobudza naczynia krwionośne na skórze głowy, przyczyniając się do dostarczania większej ilości tlenu i składników odżywczych do cebulek włosowych.

Kompleks aminokwasów: Miejscowe zastosowanie aminokwasów może wzmocnić i poprawić integralność uszkodzonych włosów.

ingridients-animation
    Twój koszyk jest pusty
      Dodaj kupon