FAQ

Ogólne informacje

Istnieje wiele form utraty włosów (łysienie), które mogą dotyczyć włosów w dowolnym miejscu na ciele. Wszystkie formy łysienia różnią się przyczyną (etiologią) i ciężkością, które mogą być zdiagnozowane tylko przez lekarza.

Łysienie można podzielić na dwie główne kategorie: łysienie niebliznowaciejące i łysienie bliznowaciejące. Najczęstszy typ łysienia niebliznowaciejącego znany jest jako łysienie androgenowe, lub po prostu łysienie typu męskiego i żeńskiego. Łysienie androgenowe jest powszechnym typem utraty włosów, dotykającym około 50% mężczyzn i 15% kobiet. Głównymi winowajcami łysienia androgenowego są czynniki takie jak genetyka i hormony, w tym DHT.

Telogen effluvium to dodatkowa forma łysienia niebliznowaciejącego, która powstaje w wyniku przesunięcia naturalnego cyklu wzrostu włosa w kierunku cyklu z krótszą fazą anagenu (wzrostu) i dłuższą fazą telogenu (wypadania). Łysienie telogenowe może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak choroba podstawowa, niewłaściwe odżywianie lub niektóre leki.

Alopecia areata może dotyczyć wszystkich rodzajów włosów, od włosów na głowie po włosy na ciele. Kiedy dotyka konkretnej części ciała, jest określane jako łysienie plackowate, ale kiedy zaczyna dotyczyć całej witryny (łysych plam), jest określane jako łysienie całkowite (alopecia totalis). Ponadto, gdy choroba dotyczy całego ciała, mówi się o łysieniu uniwersalnym (alopecia universalis). Jak dotąd nie poznano dokładnie mechanizmów biologicznych stojących za łysieniem plackowatym, ale badania wskazują, że jest ono wynikiem autoagresji.

Łysienie traumatyczne, podobne do łysienia trakcyjnego, jest wynikiem powtarzających się napięć wywieranych na trzon włosa i mieszek włosowy. Częściej występuje u dzieci i może być wynikiem ciągnięcia za włosy lub fryzur, które wywierają na nie nacisk przez dłuższy czas.

Wszystkie powyższe formy są klasyfikowane jako niebliznowaciejące i stanowią większość przypadków utraty włosów. Łysienie bliznowaciejące znane jest pod wspólną nazwą łysienia bliznowaciejącego i składa się z mniej powszechnych form utraty włosów. Chociaż różnią się etiologią, wszystkie formy łysienia bliznowaciejącego powodują nieodwracalne zniszczenie mieszka włosowego i zastąpienie go tkanką bliznowatą.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Łysienie androgenowe występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet, dotykając około 50% mężczyzn i 15% kobiet. Wynika ono z połączenia czynników genetycznych i hormonalnych.

Klasyczne łysienie typu męskiego rozpoczyna się nad skroniami i na czubku głowy, pozostawiając charakterystyczną linię włosów w kształcie litery M. Rzadko postępuje do całkowitego wyłysienia. Rzadko postępuje do całkowitego wyłysienia i pozostawia włosy po bokach i z tyłu głowy nienaruszone. Łysienie typu żeńskiego powoduje rozproszone przerzedzenie włosów w czasie, bez recesji linii włosów.

Wypadanie włosów typu żeńskiego powoduje rozproszone przerzedzenie włosów bez recesji linii włosów.

Produkty wzrostu Scandinavian Biolabs mogą pomóc we wczesnym stadium niebliznowatej utraty włosów. Niestety, nasze produkty nie są w stanie pomóc w odrastaniu włosów u osób, u których zdiagnozowano nieodwracalną, bliznowatą utratę włosów lub łysienie plackowate.

Wstępne badania sugerują, że produkty Scandinavian Biolabs pomagają stymulować funkcjonalność mieszków włosowych, przygotowując zarówno skórę głowy, jak i włosy do stanu optymalnego wzrostu.

Gdy suche włosy stają się łamliwe, są bardziej podatne na złamania i rozdwajanie, co skutkuje rozdwojonymi lub martwymi końcówkami. To z kolei może skutkować cieńszymi włosami.

Łupież może być spowodowany wieloma czynnikami, w tym suchością skóry głowy. Chociaż łupież sam w sobie nie jest przyczyną utraty włosów, świąd, czyli uczucie swędzenia, może prowadzić do ciągłego drapania i wyrywania skóry głowy, co z kolei uszkadza mieszki włosowe.

Które produkty Scandinavian Biolabs mogą pomóc w przypadku suchej skóry głowy i włosów?

Sprawdź nasz Zestaw do pielęgnacji włosów i regeneracji w dziale produktów.

Szampon Wzmocnienie Włosów pomaga ukoić suchą skórę głowy dzięki naturalnie pozyskiwanym składnikom nawilżającym, podczas gdy Odżywka Regenerująca Włosy ma na celu ochronę trzonu włosa przed czynnikami zewnętrznymi, chroniąc integralność zniszczonych włosów.

Opis produktu

Serum na porost włosów nie zawiera żadnych znanych blokerów DHT. Badania na wczesnym etapie sugerują, że kurkumina, składnik Curcuma longa, może odgrywać rolę w hamowaniu działania DHT, ale nie jest to w pełni zrozumiałe. W przeciwieństwie do produktów wydawanych na receptę, nasze produkty nie są przeznaczone ani zaprojektowane do zwalczania zaburzeń równowagi hormonalnej. Nasze serum koncentruje się całkowicie na utrzymaniu integralności mieszków włosowych.

Szampon Wzmocnienie Włosów

Zalecana ilość szamponu wzmacniającego do włosów to 8 ml na jedno mycie. Butelka zawiera łącznie 250 ml i wystarcza na około miesiąc. Ilość szamponu należy dostosować do długości włosów, osobistych preferencji i potrzeb.

Odżywka regenerująca do włosów

Zalecana ilość odżywki regenerującej do włosów to 8 ml na jedno mycie. Butelka zawiera w sumie 250 ml i wystarcza na około miesiąc. W razie potrzeby dostosuj ilość do długości włosów i osobistych preferencji.

Serum na porost włosów

Zalecana ilość Serum na porost włosów to 1,75 ml. Odpowiada to co najmniej 2 pipetom roztworu potrzebnym do codziennej aplikacji. Butelka zawiera 50 ml i wystarcza na około miesiąc.

Aby w pełni wykorzystać to, co Scandinavian Biolabs ma do zaoferowania dla wzmocnienia, naprawy i wzrostu włosów, zaleca się codzienne stosowanie Szamponu Wzmacniającego Włosy i Odżywki Regenerującej Włosy, aby uzupełnić działanie Serum na porost włosów. Codzienne stosowanie nie jest jednak obowiązkowe, jeśli nie odpowiada to osobistym preferencjom i stylowi życia. Rutyna Wzrostu Włosów jest nadal skuteczna, nawet jeśli nie stosuje się jej codziennie. Jedynymi produktami, których codzienne stosowanie Scandinavian Biolabs zaleca, są Serum na porost włosów i Serum na porost rzęs.

Aby w pełni wykorzystać to, co Scandinavian Biolabs ma do zaoferowania w zakresie siły, naprawy i wzrostu włosów, zaleca się codzienne stosowanie Szamponu Wzmacniającego Włosy i Odżywki Regenerującej Włosy, aby uzupełnić działanie Serum na porost włosów. Szampon i odżywka zawierają małe stężenia kluczowych składników aktywnych, które powinny być jak najbardziej wyeksponowane na włosach i komórkach włosa, aby zachęcić do maksymalnego zaangażowania w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Nie ma jednak obowiązku codziennego stosowania, jeśli nie odpowiada to osobistym preferencjom i stylowi życia. Rutyna Wzrostu Włosów jest nadal skuteczna, nawet jeśli nie stosuje się jej codziennie. Jedynymi produktami, których codzienne stosowanie Scandinavian Biolabs zaleca, są Serum na porost włosów i Serum na porost rzęs.

Zamówienia i dostawa

Po złożeniu zamówienia można je anulować lub zmienić aż do momentu przetworzenia zamówienia z dołączonym numerem przesyłki. Informacja ta zostanie podana w e-mailu potwierdzającym wysyłkę.

Nadal chcesz anulować zamówienie? Aby kwalifikować się do zwrotu pieniędzy, produkty muszą zostać zwrócone do Scandinavian Biolabs w stanie nadającym się do ponownego użycia. Link zwrotny zostanie dostarczony przez jednego z naszych pracowników w Dziale Obsługi Klienta - mogą obowiązywać koszty zwrotu.

Czy wystąpiła pomyłka? Różne rzeczy się zdarzają; najważniejsze jest to, aby przesyłka została dostarczona prawidłowo i jak najszybciej, aby można było cieszyć się produktami, a nie stresować się nimi. Skontaktuj się z jednym z naszych agentów, który z przyjemnością spróbuje naprawić wszelkie błędy w zamówieniu.

Informacje kontaktowe do Działu Obsługi Klienta są dostępne na dole strony FAQ.

Szczegóły dotyczące śledzenia zamówienia są podane w wiadomości e-mail z potwierdzeniem wysyłki. Nie otrzymałeś tego e-maila? Prosimy o kontakt z jednym z naszych przedstawicieli, który pomoże Ci dostarczyć to potwierdzenie.

Konto klienta

Subskrypcja to wygodny sposób na otrzymywanie nowych dostaw produktów w razie potrzeby, bez konieczności przechodzenia przez proces zakupu za każdym razem.

Korzyści płynące z subskrypcji obejmują 15% zniżki na wszystkie zamówienia, regulowaną częstotliwość uzupełniania zapasów (domyślnie 30 dni) oraz możliwość anulowania w dowolnym momencie.

Dostęp do subskrypcji można uzyskać za pośrednictwem konta osobistego, które oferuje łatwe zarządzanie.

Można dodawać/usuwać produkty, dostosowywać częstotliwość dostaw do osobistych preferencji, pomijać niepotrzebne uzupełnienia lub zmieniać datę dostawy w dowolnym momencie.

Celem Scandinavian Biolabs jest dostarczanie trwałych rezultatów poprzez wygodną, wysokiej jakości obsługę i łatwy w nawigacji interfejs.

Przejdź do "Account Login" i wybierz " Zapomniałeś hasła?". Wprowadź adres e-mail użyty do utworzenia konta, a zostanie wysłany e-mail, aby zresetować hasło.

    Twój koszyk jest pusty
      Dodaj kupon